Indywidualne lekcje pływania odbywają na basenie w Pabianicach i przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Aby nauka pływania była efektywniejsza, indywidualne zajęcia pływackie prowadzone są tylko dla jednej lub dwóch osób. Dzięki temu kursanci znacznie szybciej uczą się podstawowych, a następnie bardziej zaawansowanych, technik, a także doskonalą już nabyte umiejętności. Ta forma nauki sprawdzą się także w przypadku dzieci mających problem ze skupieniem uwagi lub dyscypliną na zajęciach grupowych, lub tych, które opuściły grupowe kursy nauki pływania i chcą nadrobić zaległości.

Indywidualne zajęcia trwają 45 minut, mogę odbywać się o każdej porze dnia, także w weekendy. Uczeń ma także okazję porozmawiać z trenerem o szczegółach treningów oraz specjalnym programie przygotowanym wyłącznie dla nich, mającym na celu skorygowanie pływackich błędów. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie, dzięki czemu kursanci mogą elastycznie dopasować czas przeznaczony na naukę pływania do czasu pracy lub nauki.

Indywidualne lekcje pływania polecamy także wszystkim tym, którzy chcą doszkolić swoje umiejętności pływackie przed przystąpieniem do egzaminów wstępnych na uczelnie lub do szkół sportowych.