Mermaiding, to nic innego jak pływanie w syrenim ogonie wykonanym z elastycznej tkaniny, która otacza dolną część ciała, od bioder po stopy i kończy się monofiną przywołującą typowy obraz syreny.  Mermaiding w dużej mierze oparty jest na pływaniu oraz  nurkowaniu swobodnym,

Nurkowanie w syrenim ogonie przyciąga zarówno pływaków rekreacyjnych, jak i zawodowych. Sport ten odniósł znaczący sukces za granicą, dzięki czemu zaczęto rozwijać też programy szkoleniowe.

Kursy syren mają zagwarantować wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną entuzjastom tego sportu i są niezbędne do bezpiecznego pływania i nurkowania w syrenim ogonie. Poświadczeniem tej wiedzy jest wydawany po kursie certyfikat w ramach federacji nurkowej UTRtek.

Pływanie w syrenim ogonie to wspaniała zabawa i sport. To także idealny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Dla naszych pociech jest to fantastyczna zabawa, a dla zabieganych mam sposób na relaks i dodatkowe ćwiczenia. Pływanie w syrenim ogonie bowiem fantastycznie rzeźbi mięśnie brzucha i pośladków. Poza tym dla wielu dorosłych kobiet to także spełnienie marzeń z dzieciństwa

Zgodnie ze standardami UTRtek zajęcia dedykowane są dla dzieci od 6 roku życia oraz osób dorosłych. Aby wziąć udział w kursie wymagana jest umiejętność pływania oraz swobodnego przebywania pod wodą. W skład niezbędnego sprzętu do mermaidingu wchodzi ogon z monopłetwą a także sprzęt dodatkowy jakim jest maska do nurkowania oraz rurka.

W ramach naszej oferty mam dostępne następujące kursy UTRtek:

Discover Mermaid UTRtek – odkryj pływanie w syrenim ogonie

To jednorazowa lekcja dla tych, którzy chcą spróbować tego sportu, sprawdzić czy to dla nich. Podczas takich zajęć instruktor przeprowadza krótką lekcję wprowadzającą dotyczącą sprzętu oraz technik pływania, a następnie podczas zajęć basenowych z kursantem realizuje podstawowe ćwiczenia. Minimalny wiek 6 lat.

Junior Mermaid Diver UTRtek – kurs młodszej syrenki

To zajęcia dla dzieci od 6 roku życia. Tu również mamy teorię i praktykę. Podczas kursu młode syrenki uczą się poruszać się w syrenim ogonie. Pływać na bezdechu pod wodą, pływać w ogonie na plecach oraz wykonują szereg zabawowych, bo przecież mermaiding to przede wszystkim zabawa. Maksymalna głębokość 2 metry.

Mermaid Diver UTRtek – kurs syreny

Minimalny wiek dla tych zajęć to 12 lat. Podział na wiek dla syren wiąże się z głębokościami, na których mogą one nurkować. Po takim kursie syrena powinna mieć wiedzę i umiejętności, dzięki którym zgodnie z certyfikatem powinna umieć bezpiecznie nurkować maksymalnie do 5 metrów.  Podczas tego kursu syreny uczą się nie tylko poruszać w ogonie, ale także umiejętnie schodzić pod wodę. Instruktorzy uczą jak pracować z oddechem, pokazują też techniki relaksacyjne, które odpowiednio wpływają na czas i sposób nurkownia.

Advanced Mermaid Diver UTRtek

To kurs skierowany dla syren, które chcą rozwijać swoje umiejętności. Wymagany wiek ze względu na głębokość to 12 lat. Podczas kursu instruktorzy pokazują jak wydłużyć swój czas przebywania pod wodą. Razem z kursantem pracują nad jego stylem. Pojawiają się również elementy choreograficzne.